

Około 40 procent kobiet wpasowuje się w schemat kobiecości oparty na systemie wartości z epoki wiktoriańskiej, ale prawie tak samo liczna grupa niewiast opisuje siebie w kategoriach charakterystycznych dla osób androgynicznych. Kobiety te w zależności od sytuacji potrafią być pewne siebie, stanowcze i energiczne lub wrażliwe i delikatne. Większość mężczyzn w wysokim stopniu posiada cechy stereotypowo przyznawane kobietom - okazują empatię, oferują wsparcie innym, naturalny jest dla nich kontakt z dziećmi i opieka nad nimi. Okazuje się, że padamy ofiarą stereotypów...

Zawód psycholog. Regulacje prawne i etyka zawodowa
Przekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej
Komunikacja niewerbalna. Autoprezentacja, relacje, mowa ciała
Najwybitniejsze kobiety w psychologii XX wieku
Zrozumieć dziecko wykorzystywane seksualnie
I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE. Jak zbudować związek idealny?
DIAGNOZA W SOCJOTERAPII. Ujęcie psychodynamiczne
PEDOFILIA. 30 wywiadów z pedofilami
W PUŁAPCE MYŚLI Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem
Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą
Zaburzenia psychosomatyczne w ujęciu terapeutycznym
TEST DO BADANIA ROZUMIENIA MOWY U DZIECI I DOROSŁYCH
Wszelkie prawa zastrzeżone © Copyright 2001/2019 Psychotekst.pl - Psychotekst.com